KVĚTOVÝ MED ZEJMÉNA Z AKÁTU (AKÁTOVÝ MED)

100% přírodní produkt

Je to klenot mezi medy. Jde o záležitost pro skutečné gurmány. 

Akátový med je charakteristický velmi světlou barvou, řidší konzistencí a pomalu krystalizuje. Patří mezi nejchutnější a nejkvalitnější medy, s jemným aroma a výraznou chutí. Jeho typickou vůni akátového květu poznáte i se zavřenýma očima, stačí jen přivonět.

Akátový med je řekněme do jisté míry velká vzácnost, protože ne vždy se povede ho v daný rok sesbírat. Z velké míry záleží i na klimatických podmínkách. Pro akátový med je potřeba akátových květů, které kvetou přibližně dva týdny na přelomu května a června.

Účinky na zdraví 

V lidovém léčitelství se květ akátu používá na zmírnění křeče. Na rozdíl od běžných druhů má akátový med velice nízký glykemický index (okolo). Obsahuje celou řadu vitamínů, minerálních látek a antioxidanty, které příznivě působí proti stresu i rakovině tlustého střeva. Naopak s porovnáním s jinými medy má nejnižší enzymovou aktivitu.

Konzumace medu zvyšuje množství probiotických bakterií ve střevech a tím i obranyschopnost organismu. Zlepšuje trávení a snižuje hladinu špatného cholesterolu v krvi

váha: 300g

180,00 Kč